PostHeaderIcon Горожанка під час Першої Світової Війни. Фото.

Фото зроблені австрійським фотографом у Горожанці в серпні 1915 року, під час Першої Світової Війни. На першому фото зображено збір вояків перед теперішньою будівлею сільської ради.
На наступних фото вояки отаборилися в лісі біля Горожанки. На останньому - подвір'я невідомої горожанської родини.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon 568 років! З днем народження рідне село!

 

PostHeaderIcon Зробіть пожертву!

Капличка в Горожанці

Наближаються Зелені Свята, на які збираються діти до батьківської хати, відвідати могили загиблих родичів.

Громада с.Горожанка Монастириського району Тернопільської області просить жителів і вихідців із свого села внести пожертву  на будівництво каплички у центрі Горожанки.

На Зелені Свята завітайте у нашу церкву або магазин "Христинка", де знаходяться скриньки для благодійних внесків і внесіть пожертву на будівництво каплички, яка прикрасить нашу Горожанку.

Ми будемо щиро вдячні Вам.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Пожежа в Горожанці

26 березня 2013 о пів на п’яту ранку у селі Горожанка Монастириського району виникла пожежа в житловому будинку. Вогнем пошкоджено перекриття та покрівлю будівлі на площі 5 м кв.

Пожежу ліквідовано черговим караулом 19-ї державної пожежно-рятувальної частини. Під час гасіння врятовано власницю будинку, 2 будівлі, всього матеріальних цінностей орієнтовно на суму близько 40 тисяч гривень.

Ймовірна причина виникнення пожежі – неправильне улаштування пічного опалення.

 

PostHeaderIcon Вчителі Монастириська відчули себе на зборах… бидлом?

Традиційна конференція вчителів району, яка щорічно відбувається напередодні нового навчального року 29 серпня, чомусь, на жаль, була брутально перетворена на суцільну пропаганду кандидата в народні депутати Верховної Ради України по Теребовлянському виборчому округу №166 Надію Хоптян.

Судіть самі. Уже при вході в залу районного комунального палацу культури роздали освітянам 400 анкет. Учителі мали дати відповідь на питання, за кого проголосують: за Надію Хоптян, яка працює головою Гусятинської районної ради, проживає в м. Києві, а балотується по Теребовлянському виборчому округу від влади, чи Михайла Апостола – єдиного кандидата від Об’єднаної опозиції. Це вони мали зробити за час роботи конференції. А ще тут були сільські голови, працівники культури, медицини з усіх районів, які входять до округу.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Візьми участь у фотоконкурсі! Виграй футболку!

З нагоди річниці існування сайту "Горожанка - мій рідний край" оголошуємо конкурс "Я люблю Горожанку" на найкраще пейзажне фото нашого села.

Для участі в конкурсі потрібно виконати одне із нижчеперелічених завдань:

  • надіслати зняту Вами фотографію нам на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
  • надіслати посилання на зняту Вами фотографію на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
  • написати посилання на зняту Вами фотографію в коментарях до цієї статті
  • опублікувати фото на стіні групи "Горожанка рулить" в вКонтакте
  • опублікувати фото у групі "Горожанка - мій рідний край" в Однокласниках

У листі також обов'язково потрібно вказати ім'я , прізвище або нік учасника.

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Стаття про Горожанку з'явилася сайті "Замки України"

Двір в Горожанці. Фото після 1920 р. З книги Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej", т.7.

Двір в Горожанці. Фото після 1920 р. З книги Романа Афтаназі "Dzieje rezydencji na dawnych kresach Rzeczypospolitej", т.7.

(Фото взято з сайту www.castles.com.ua)

 

Для перегляду статті про с.Горожанку перейдіть по посиланні www.castles.com.ua

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Польська енциклопедія

Сторінки з старої польської енциклопедії де згадується наше село
 

PostHeaderIcon "Горожанка" - поширене слово?!

Як відомо з легенд, назва нашого села походить від слова "огороджена", "городжена". В Україні є села-тезки з назвою Велика та Мала Горожанка (Миколаївський р-н Львівської обл.) Таке село також є в Росії - Горожанка (Рамонський р-н Воронежської обл.).

В російській мові є слово "горожанка", що означає міщанка (від слова "місто"), тому воно використовується часто.

Наприклад:

-цукерки

Детальніше...

 

PostHeaderIcon Лісовий Гамлет: «Рубати чи не рубати?»

Юрба учнів із власноруч намальованими плакатами.

Урочище Великий ліс, яке оточене з трьох боків вулицями села Горожанки Монастириського району і фактично є мало не центром села, вирубують. Директор місцевого лісгоспу називає вирубку лісогосподарським заходом, а жителі села — нищенням культової місцини. Нині в підписному листі за збереження урочища вже є 46 прізвищ горожанців.

Детальніше...

 
Наша кнопка

Розмістіть нашу кнопку на своєму сайті, вставивши її код у будь-який розділ.

Портал: Горожанка - мій рідний край